Anadolujet Zeytinburnu

ucakbileti2Anadolujet Zeytinburnu Uçak Bileti Şubesi

 

Merkez: 0216 614 0 700 Şube: 0212 616 82 86

 

GÜVENLİ UÇUŞ İSTEYENLERE

 

Anadolu Jet Zeytinburnu, 23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerinin ulaşım hizmetinden yararlanmaları amacıyla Türk Hava Yolları’nın yeni bir iş modeli ile yapılandırdığı farklı bir ticari markası olarak kurulmuştur. Maliyet avantajlarının bilet ücretlerine yansıtılmasıyla uçakla seyahat daha cazip hale getirilmiştir. Ankara hatlarında yolcu sayısı %65 artmış, doluluk oranları %85 seviyelerine gelmiştir. 5 uçakla başlanılan operasyon ilk yılında 8 uçaklık bir filoya ulaşmıştır. Başkentin konumuna yakışır şekilde hizmeti tüm Anadolu’ya; cazip ücretlerle güvenli, hızlı ve zamanında uçuşlarla temel ihtiyaç olarak yaygınlaştırmak istenmiştir. Ulaşım ağını günden güne arttırarak hava ulaşımının sektör içindeki yerini daha sağlam bir temele oturtmak istemektedir.

Sloganı: “Anadolu Artık Daha Yakın” Anadolu’nun 26 noktasına yolcu taşıyan Anadolu Jet Zeytinburnu, THY A.O. – Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sayın Sami Alan ve ekibi tarafından yönetilmektedir. TUR2009/2 DE, büyük bir başarı göstermiş, 122 puanla 13.olmuştur. Türkiye gibi yüzölçümü geniş ülkelerde kara ve demiryolu ile yapılan seyahatlerin süreleri oldukça uzun olmaktadır. Anadolu Jet, Anadolu halkının şehirlerarası seyahatlerini daha yoğun olarak havayolu ile gerçekleştirme imkânı sağlamayı ve böylece seyahat edecek yolculara büyük bir zaman tasarrufu sağlamayı amaçlamaktadır. Ankara merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren şirket böylece bir yandan yerli turizme, diğer yandan da Anadolu genelindeki ticari ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Başkent merkezli olmak üzere, Ankara’dan 26 kente sefer düzenlemektedir. THY, yeni markanın tüm eksikliklerini gidererek hazır hale gelmesi amacıyla ilk etapta iç hat uçuşlarına ağırlık vermektedir. Bunun yanı sıra Anadolu Jet Zeytinburnu, 4 Eylül 2008 tarihinden itibaren yurtdışı seferlerine açılarak Hatay ile KKTC’yi birbirine bağlamıştır. Dünya genelindeki düşük maliyetli havayolu iş modeli incelendiğinde, bu tarz bir havayolu işletmeciliği açısından Türkiye’nin yüzölçümünün genişliği ve coğrafi konumunun büyük bir potansiyel arz ettiği görülmektedir. Bu bağlamda değerlendirildiğinde ilerleyen dönemde Anadolu Jet’in uçuş ağının, Türkiye içi hatların yanı sıra, üç saate kadar olan uluslararası noktalara doğru genişleyeceği ön görülebilir. Anadolu Jet, Türk Hava Yolları’nın bir alt markası olduğundan, uçuşlarda TK kodu kullanılmaktadır.

Anadolujet Zeytinburnu Şubesi