Anadolujet Üsküdar

ucakbileti4Anadolujet Üsküdar Uçak Bileti Acentası

Merkez: 0216 614 0 700 Şube: 0212 616 82 86

 

EN GÜVENLİ UÇUŞLAR

 

Anadolu Jet Üsküdar dünyanın dört bir yanına yayılan ağı ve gittikçe artan erişilebilirliği ile en çok tercih edilen ulaşım yollarından biri haline gelen havayolu taşımacılığının temel taşı olan uçaklar hakkında en çok merak edilen konuları sizin için derledik. Günümüz yolcu uçakları ses hızının altında uçuş yaparlar. Fakat motorların itiş gücünü arttıracak farklı yakıt seçeneklerinin ve uçak yapısal malzemelerindeki gelişmelerin bu hızla devam etmesi durumunda, ses hızının iki katı kadar süratli ve çok yolcu kapasiteli uçakların üretilmesini beklemek hayal değildir. Çeşitli sebeplerden (trafik yoğunluğu, temizlik çalışmaları vs…) dolayı iniş yapamayan uçaklar, kontrolör tarafından belirlenen bir radyo istasyonu veya kontrol noktası üzerinde, belirlenmiş bir irtifada, hipodrom şeklinde bir paternde, iniş takımlarını ve flaplarını açmaksızın uçabileceği en düşük süratle dönüşler yaparak bekler.

Aynı bekleme noktalarında farklı irtifalarda bekleme paternlerine alınan uçaklar, sırayla inişe çağrılırlar. Anadolu Jet Üsküdar hava yolu şirketleri her uçuş görevi için ekip ve uçak planlaması yaparak; uçak, pilot ve kabin memurlarını bir programa oturtur. Her gün aynı ekip aynı uçakla aynı seferi yapacak diye bir kural yoktur. Planlamalar günlük ihtiyaca göre değişebilir. Planlamanın önemi yadsınamaz ancak plan, gerektiğinde değişebilir. Havacılıkta UTC ve ya GMT kullanılır. Havacılıkta bu zaman “Z” ZULU veya ZET olarak tabir edilir. Yayınlanan hava raporları, uçuş planları ve benzeri tüm işlerin zaman bölümleri ZULU saatine göredir. Dünyanın neresine uçarsanız uçun uçuşla ilgili tüm işler Z saati kullanılarak ortak bir zamana göre yürütülür.

Aksi takdirde her ülkenin yerel saatine göre koordinasyon gerekir ki bu da işleri zorlaştırır. Elektronik bilet, kâğıt bilet düzenlenmeksizin, tüm rezervasyon ve uçuş kayıtlarının elektronik ortamda saklanmasıdır. Anadolu Jet Üsküdar ile elektronik bilet, alışılmış olan kâğıt biletin elektronik olarak daha hızlı, güvenli ve pratik hale getirilmiş şeklidir. Bu sistemle tüm rezervasyon ve bilet detayları bilgisayar sisteminde güvenli bir şekilde saklanır ve olası rezervasyon değişikliği, parkur değişikliği, iade talebi ve uçuşa kabul (check-in) işlemleri elektronik ortamda kayıtlı bilet bilgisi üzerinden gerçekleştirilir.

Anadolujet Üsküdar Uçak Bileti Acentası