Anadolujet Tuzla

ucakbileti4Anadolujet Tuzla Uçak Bileti Şubesi

Merkez: 0216 614 0 700 Şube: 0212 616 82 86

 

GÜVENLİ UÇUŞLAR İÇİN TERCİHİNİZ BELLİ

Anadolu Jet Tuzla filomuzdaki uçakların bakım ve onarım hizmetleri, mevcut hangar ve yenilenme atölyelerinde uluslararası sivil havacılık kurallarına göre yapılmakta ve ayrıca yurtiçi ve yurtdışı havayolu şirketlerine de hizmet verilmektedir. Geçmiş yıllarda, yurtiçi ve özellikle Doğu meydanlarındaki seyrüsefer sistemleri, meteoroloji hizmetleri, radar kapsama alanı vb. konularda, arazinin topografik yapısı ve ekonomik nedenlerden kaynaklanan eksiklik ve aksaklıklar önemli ölçüde giderilmiş bulunmaktadır. Bugün, dünyadaki havayolları filolarında yaklaşık 18.000 uçak hizmet vermektedir. 2016 yılında bu rakamın 26.000’i aşacağı tahmin edilmektedir. Tüm yolcularımız, her geçen yıl yaygınlaşan havayollarının en güvenli seyahat yöntemi olduğuna içtenlikle inanmalıdırlar.

Anadolu Jet Tuzla her zaman güvence ile işini yapmaktadır. Amerika Birleşik Devletlerinde ki Massachusetts Institute of Technology tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bir yolcunun uçak kazasında yaşamını yitirme olasılığı 8 milyonda 1’dir. Bu rakam da hava yollarındaki risk faktörünün ne kadar düşük olduğunu göstermektedir. Başta pilot köşkü, kabin ve teknik personel olmak üzere, en alt kadrodan en üst düzeydeki yönetici personele kadar, tüm Türk Hava Yolları çalışanları ortaklığımızdaki Uçuş Emniyeti’nin dünya standartlarına ulaşabilmesi için özveri ile görev yapmaktadırlar. Uçuş Emniyet ve Kalite Güvence Başkanlığı, kendi sorumluluk sahasına giren ve uçuş emniyeti ile doğrudan ilişkisi olan Uçuş İşletme, Uçuş Eğitim ve Standartlar, Kabin, Bakım, Yer İşletme, Teknik Eğitim, Acil Durum Çalışma Grubu, Uçuş/Yer/Bakım Emniyet Müdürlükleri gibi uçuş emniyetini doğrudan etkileyen ünitelerle yakın bir işbirliği içinde bulunmaktadır.

Anadolu Jet Tuzla 2001 yılında başlatılan bir diğer uygulamayla, kadrodaki ek görevli 6 kaptana ilaveten, 6 ikinci pilot ünitemizde gönüllü olarak çalışmakta ve her gün bir kişi ofis görevine gelerek, ünitemizdeki uçuş emniyet faaliyetlerine katkıda bulunmaktadır. Uçuş Emniyet ve Kalite güvence Başkanlığının ana faaliyetleri aşağıda özetlenmiştir. Başkanlığa bağlı Uçuş İşletme, Uçuş Eğitim ve Standartlar, Kabin, Bakım, Yer İşletme, Teknik Eğitim, Acil Durum Çalışma Grubu, Uçuş/Yer/Bakım Emniyet Müdürlüklerinin kalite standartlarını ve denetimlerini sağlamak, bağlı ünitelerde Kalite El Kitaplarının hazırlanması ve güncelleştirilmesidir.

Anadolujet Tuzla Uçak Bileti Şubesi