Anadolujet Şişli

slideAnadolujet Şişli Uçak Bileti Firması

Merkez: 0216 614 0 700 Şube: 0212 616 82 86

 

KALİTELİ UÇUŞLAR

 

Anadolu Jet Şişli Türk Hava Yolları uçuş emniyet ünitesi, ilk olarak 1974 yılında Uçuş Emniyet Başkanlığı adı altında kurulmuştur. Müteakip yıllarda, bu ünitenin ismi ve organizasyon şemasında değişiklikler yapılmıştır. 1999 yılının Kasım ayında, ünitemizde uçuş ve yer emniyet faaliyetlerini yürüten Uçuş, Yer ve Bakım Emniyet Müdürlükleri, alt kadrolarıyla birlikte, JAA ve JAR talimatları gereği kurulan, Kalite Güvence Başkanlığı’na bağlanmış ve son olarak 2000 yılı Aralık ayında Uçuş Emniyet ve Kalite Güvence Başkanlığı adını almıştır.

Uçuş Emniyet ve Kalite Güvence Başkanlığı, kendi sorumluluk sahasına giren Uçuş İşletme, Uçuş Eğitim ve Standartlar, Kabin, Bakım, Yer İşletme, Teknik Eğitim, Acil Durum Çalışma Grubu, Uçuş/Yer/Bakım Emniyet Müdürlükleri gibi uçuş emniyetini doğrudan etkileyen ünitelerle yakın bir işbirliği içinde bulunmaktadır. Türk Hava Yolları Uçuş Emniyet ve Kalite Güvence Başkanlığı faaliyetlerinde ana hedefler aşağıda özetlenmiştir; ortaklığımızda Uçuş ve Yer Emniyetini en üst düzeye çıkartmak, Türk Hava Yolları’nın tüm ünitelerinde Anadolu Jet Şişli sayesinde toplam Kalite Güvencesinin kurulmasını ve uygulanmasını sağlamak, risk Faktörü konusunda tüm bireyleri bilinçlendirmektir. Belirlenen eksiklik ve aksaklıklara karşı düzeltici önlemleri ivedilikle almak, standart dışı uygulamaları, herhangi bir kaza veya olaya neden olmadan tespit etmek, meydana gelen kaza, kırım ve olaylardan gereken dersleri almak ve benzeri olayların tekerrürünü önleyebilmek için, varılan sonuçları ilgili ünitelere duyurmaktır.

Türk Hava Yolları pilotlarının kaynağı Türk Silahlı Kuvvetleri ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi/Sivil Havacılık Yüksek Okulu’dur. Ortaklığın ihtiyaç duyduğu durumlarda, pilot adayları, eğitim görmek üzere yurt dışındaki pilot okullarına gönderilmekte ve eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar filomuza pilot köşkü personeli olarak katılmaktadırlar. Bunların dışında, yurt dışında kendi imkânları ile pilot eğitimi almış olan kişiler de pilot adayı olabilmektedirler. Tüm aday pilotlar, kökenlerine bakılmaksızın, yer dersleri ve simülatör eğitimlerinde başarılı oldukları takdirde, filomuza katılmaktadırlar. Anadolu Jet Şişli ortaklığımızda görev yapan pilot köşkü personelinin sağlık muayeneleri, Türk Hava Yolları Uçuş Hekimliği tarafından ICAO kurallarına göre yapılmaktadır. Periyodik muayeneler aşağıdaki yaş gruplarına göre planlanmaktadır.

Anadolujet Şişli Firması