Anadolujet Çekmeköy

s1Anadolujet Çekmeköy Uçak Bileti Acentası

Merkez: 0216 614 0 700 Şube: 0212 616 82 86

 

EVCİL HAYVANLARINIZ UÇUŞLARINIZDA DERT OLMASIN

 

Uçak yolculuğu, birçok açıdan dünyanın en konforlu yolculuk biçimidir Ancak, bu konforun düzenli ve sürekli olabilmesi için, dikkat edilmesi gerekli olan birtakım uyarılarımız var. İhtiyaçlar çeşit çeşit. Ama emin olun, bütün uyarılarımız, uçuş düzeninizin aksamaması ve güvenliğiniz için. Anadolu Jet Çekmeköy yetkin personeline emanet olsanız da, uçuş güvenliğiniz ve düzeniniz açısından, bazı uyarıları dikkate almanız gerekiyor. Tüm uçuş boyunca, taşınabilir telefon ya da telsiz cihazları, CD-çalar, radyo ve televizyon alıcılarının kullanılması kesinlikle yasaktır. İniş ve kalkışlarda ve “kemerlerinizi bağlayınız” ikaz ışıkları yanarken, her türlü taşınabilir radyo, elektronik oyunlar, dizüstü bilgisayar ve benzeri elektronik cihazlar uçağınızın bilgisayarlarında kayıtlı bulunan uçuş için gerekli tüm bilgilerin silinmesine neden olacağı için kullanılamaz.

Uçaklarımızda ‘Medical’ sertifikalı oksijen tüpleri bulunduğu için, yolcularımızın beraberindeki oksijen tüpleri uçağa kabul edilmemektedir. Evcil hayvanlarınızı Anadolu Jet Çekmeköy uçuşlarında beraberinizde götürebilirsiniz. Bunun için evcil hayvanınızın geçerli bir aşı ve sağlık sertifikasının bulunması; giriş izinleri ve yurtdışı devamınızın olması durumunda transit ülkeler tarafından istenen diğer belgelerin de tam olması gerekmektedir. Uçaklarımızda, hem yolcu kabinlerinde hem de kargo kompartımanlarında, sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar (saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir. Rezervasyonun uçuş saatinden en geç 6 saat öncesine kadar yapılması ve onaylı olması gerekmektedir. Yolcu kabininde taşınabilen evcil hayvan kontenjanı, uçak tipine göre farklılık göstermektedir.

Yolcu kabininde veya kargo kompartımanında taşınacak evcil hayvanın uçağa kabul işlemleri, check-in kontuarlarında yolcu ile birlikte yapılmaktadır. Evcil hayvana ait sağlık belgesi, aşı kâğıdı vb. evraklar kabul işlemleri sırasında yolcunun yanında bulunmalıdır. Yolcu beraberinde taşınacak olan evcil hayvan da ücrete tabidir. Evcil hayvan kafes/çantası ile birlikte tartılır. Toplam ağırlık aşağıdaki tabloya göre kademe kademe ücretlendirilir. Havayolu taşımacılığında bileti ve rezervasyonu olmasına rağmen yolcular çeşitli nedenlerle uçuşlarına gelememektedir. Bu yolcuların (no show) neden olduğu etkileri azaltmak ve tüm yolculara istedikleri uçuşta yer vermeyi sağlamak amacıyla tüm dünya havayolları gibi Anadolu Jet Çekmeköy seferlerine zaman zaman overbook yani kapasite fazlası satış yapmaktadır.

Anadolujet Çekmeköy Acentası